Lambda Warszawa znów prowadzi hostel interwencyjny w postaci mieszkań treningowych dla osób LGBT+ w Warszawie.

To miejsce, na które czekało wiele osób ze społeczności LGBT+, szczególnie osoby dotknięte kryzysem bezdomności z powodu doświadczanej dyskryminacji. Regularnie zgłaszają się do nas osoby, które z powodu swojej orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej doświadczają wykluczenia, a nawet przemocy w domu rodzinnym, środowisku pracy, najbliższym otoczeniu. Osoby te poszukują bezpiecznego schronienia i pomocy w wyjściu z kryzysowej sytuacji, w jakiej się znalazły.

Dzięki m.st. Warszawa przez najbliższe trzy lata będziemy prowadzić mieszkania interwencyjne, w których będzie mogło przebywać do 10 osób jednocześnie. Zapewnimy im nie tylko bezpieczne schronienie i wyżywienie, ale także odpowiednią pomoc psychologiczną, prawną, czy socjalną – niezbędne do stanięcia na własne nogi.

Mieszkania interwencyjne są dotowane przez miasto, jednak w ramach realizacji projektu musimy zapewnić wkład własny wynoszący blisko 100.000 zł. Chociaż to na nas ciąży odpowiedzialność za prowadzenie mieszkań, rozumiemy ten projekt jako wspólną sprawę, ważną dla całej społeczności LGBT+ oraz osób sojuszniczych. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie w zapewnieniu pomocy osobom nieheteronormatywnym w kryzysie bezdomności. Wielokrotnie nasza wzajemna solidarność z tymi, którzy_re znaleźli_ły się w trudnej sytuacji, okazywała się potężną siłą. Pokażmy także teraz, że osoby, które potrzebują naszego wsparcia, nie pozostaną same, ale mogą liczyć na społeczność LGBT+ oraz osoby sojusznicze.

Prosimy o wsparcie!

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/vjx5wr

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Bądź na bieżąco

Inne aktualności

Poszukujemy asystenta_ki zespołu pomocowego!

Stowarzyszenie Lambda Warszawa jest najstarszą polską organizacją LGBTQIAP. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni do budowania pozytywnej tożsamości społeczności LGBT+ oraz niesienie niezależnej, profesjonalnej i eksperckiej