Czasopismo – wydawane przez nasze Archiwum – w tym numerze skupia się na dwudziestoleciu Parady Równości. Prócz jej historii (spisanej przez Gabriela Kuhla), publikujemy rozmowę z Szymonem Niemcem – twórcą Parady oraz z Julką Maciochą – jej obecną szefowa.

W numerze znajdziecie również sporo tematów “poznańskich” – wywiad z Sergiuszem Wróblewskim, redaktorem wydawanego w latach 1990-2002 “Inaczej”; sylwetkę Andrzeja Bulskiego – nieżyjącego już redaktora naczelnego tego pisma oraz rozmowę z Agnieszką Frankowską – poznańską działaczką lesbijską i feministyczną.

Przedstawiamy też sylwetkę pochodzącej z Wileńszczyzny Niny Paszkowskiej – malarki i twórczyni pierwszej litewskiej organizacji lesbijskiej “Sappho”.

Dopełnieniem numeru jest przeprowadzona przez Mathiasa Foita rozmowa z Joanną Ostrowską, autorką “Onych”, laureatką ubiegłorocznej nagrody Nike!

Wszystkie osoby, które chciałyby otrzymać ten numer QS prosimy o wpłatę 40 PLN na numer konta 47 2130 0004 2001 0259 8738 0001, z dopiskiem “darowizna QS” i podanie adresu do wysyłki.

PS. Dostępny jest jeszcze nr 2/3 QS. Nakład numeru pierwszego uległ już wyczerpaniu.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podsumowanie 2022 roku

Rok 2022 był dla Lambdy Warszawa rokiem wyjątkowym – nie tylko obchodziliśmy i obchodziłyśmy nasze 25-lecie, był też rokiem, w którym nasze Stowarzyszenie podjęło szereg

Czytaj więcej »
Bądź na bieżąco

Inne aktualności