W ramach zakończonego właśnie projektu Open Doors (“Promowanie inkluzywnej i rzetelnej opieki zdrowotnej dla osób LGBTI”), w którym uczestniczyła Lambda Warszawa, przeprowadzone zostały szkolenia dla 692 pracowników i pracowniczek ochrony zdrowia oraz studentów i studentek medycyny oraz kierunków pokrewnych. Projekt realizowany był w pięciu krajach – Bułgarii, Hiszpanii, na Węgrzech, we Włoszech i w Polsce. Celem szkolenia było zwiększenie wiedzy na temat szczególnych potrzeb zdrowotnych osób LGBTI wśród kadry medycznej, psychologicznej i psychoterapeutycznej.

W Polsce oprócz szkoleń online odbyły się dwa weekendowe spotkania stacjonarne – w Lublinie i w Kielcach.

Jeśli poszukujecie więcej informacji – może skorzystać z podręcznika, podsumowującego najważniejsze informacje na temat zdrowia osób LGBTI. Publikacja dostępna jest na naszej stronie: link . Ułatwia on zrozumienie terminologii, określa potrzeby zdrowotne osób LGBTI oraz przedstawia praktyczne zalecenia dotyczące unikania dyskryminacji i tworzenia integracyjnych przestrzeni klinicznych.

Projekt Open Doors: Promoting Inclusive and Competent Health Care for LGBTI People jest współfinansowany przez program Unii Europejskiej „Prawa, równość i obywatelstwo” (2014-2020). Organizacje biorące udział w projekcie to fundacja Háttér, Bilitis i GLAS, Università Degli Studi di Brescia (UNIBS), Universitat de Girona (UdG), Surt, Fundacio De Dones Fundacio Privada (SURT) i Stowarzyszenie Lambda Warszawa.

Po więcej informacji napisz na hpajaczkowski@lambdawarszawa.org

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podsumowanie 2022 roku

Rok 2022 był dla Lambdy Warszawa rokiem wyjątkowym – nie tylko obchodziliśmy i obchodziłyśmy nasze 25-lecie, był też rokiem, w którym nasze Stowarzyszenie podjęło szereg

Czytaj więcej »
Bądź na bieżąco

Inne aktualności