Składka na równość

lambda 2016 www Jesteśmy zgranym zespołem – razem się wzruszamy, oburzamy, dyskutujemy, pomagamy sobie nawzajem, ale przede wszystkim chcemy pomagać innym. Dołączyliśmy do Lambdy Warszawa po to, żeby każda osoba, która przechodzi cięższy moment w życiu ze względu na swoją orientację seksualną i tożsamość płciową mogła do nas wpaść i zobaczyć, że fajnie jest być tym, kim naprawdę się jest. Po prostu, po ludzku.

Mamy masę pomysłów i wiele w z nich udaje nam się każdego dnia wcielać w życie. Niesiemy bezpośrednią pomoc przez porady psychologiczne, terapeutyczne, prawne, grupy wsparcia, rozwojowe i telefon zaufania. Edukujemy i szkolimy w zakresie równego traktowania, zajmujemy się profilaktyką HIV/AIDS oraz przeciwdziałaniem uzależnień. Ręce mamy zawsze pełne roboty, ale chcemy jeszcze więcej – ostatnio ruszył na przykład nasz nowy zespół medyczny, który pomaga szybko stanąć na nogi po chorobie.

Ostatnio zadaliśmy sobie kilka podstawowych pytań – co jest dla nas fajne? Co lubimy? Przy czym się śmiejemy? I tak właśnie powstał plan na kampanię, w której będziemy prosili Was, żebyście przekazali nam 1% swojego podatku. Postawiliśmy na komiks – zabawny, tęczowy, zwariowany. Pomogło nam czworo wyjątkowych osób, troje rysowników i rysowniczek (Życie-na-kreskę, Maskva, Beata Sosnowska) oraz reżyserka Katarzyna Buda i razem wymyśliliśmy przewrotne historie, które opowiadają o tym, jak ważne jest być razem. Bądźcie czujni, każdego tygodnia od dziś aż do końca kwietnia będziemy Wam wszystkimi możliwymi drogami dostarczali nasze rysowane historyjki. Oczywiście motywem przewodnim będzie tęcza – kolorowy symbol miłości.

Pamiętajcie, pomoc jest jak klocki domino – Wy możecie popchnąć nas do działania, a my popychamy do zmiany swojego życia innych. Dzięki Twojemu wsparciu możemy działać jeszcze skuteczniej. W zeszłym roku udało nam się zebrać 32 923,10 zł i przesyłamy morze podziękowań do wszystkich, którzy nas wsparli. Mam nadzieję, że w tym roku będzie nas jeszcze więcej. Dorzuć się do składki na równość – to proste, kliknij na ten ogromny fioletowy guzik pod spodem i rozlicz swój PIT!

wypelnij_pit

Kampania jest finansowana z funduszy EOG w ramach Programu Obywatele dla Demokracji.
fundusze_eog (1)