Przekaż 1%

 

12742070_10153923295463374_6217442604148382416_n

Przekaż 1% podatku na działania Lambdy Warszawa!

#LambdaPomaga

Kliknij, żeby przejść do bezpłatnego i szybkiego programu rozliczeniowego lub w odpowiednią rubrykę formularza wpisz nasz numer KRS 0000140531

Jesteśmy zgranym zespołem – razem się wzruszamy, oburzamy, dyskutujemy, pomagamy sobie nawzajem, ale przede wszystkim chcemy pomagać innym. Dołączyliśmy do Lambdy Warszawa po to, żeby każda osoba, która przechodzi cięższy moment w życiu ze względu na swoją orientację seksualną i tożsamość płciową mogła do nas wpaść i zobaczyć, że fajnie jest być tym, kim naprawdę się jest. Po prostu, po ludzku.

Mamy masę pomysłów i wiele w z nich udaje nam się każdego dnia wcielać w życie. Niesiemy bezpośrednią pomoc przez porady psychologiczne, terapeutyczne, prawne, grupy wsparcia, rozwojowe. Edukujemy i szkolimy w zakresie równego traktowania, zajmujemy się profilaktyką HIV/AIDS oraz przeciwdziałaniem uzależnień. Prowadzimy jedyny w Polsce Telefon Zaufania dla osób LGBT+ i ich bliskich. Ręce mamy zawsze pełne roboty, ale chcemy jeszcze więcej

Pamiętajcie, pomoc jest jak klocki domino – Wy możecie popchnąć nas do działania, a my popychamy do zmiany swojego życia innych. Dzięki Twojemu wsparciu możemy działać jeszcze skuteczniej.

1% Twojego podatku może wiele zmienić!

W zeszłym roku udało nam się zebrać 40 tys. i przesyłamy morze podziękowań do wszystkich, którzy nas wsparli, wiele naszych działań było możliwe tylko dzięki waszemu 1%.

W 2016 roku, między innymi:

  • udzieliliśmy pomocy psychologicznej i prawnej 1 tys. osób LGBT;
  • przeszkoliliśmy 436 policjantów i policjantek i współtworzyliśmy projekt zmiany Kodeksu Karnego, by lepiej chronić osoby LGBT przed przemocą i mową nienawiści;
  • w ramach programu „Bezpieczniejsze Związki” rozdaliśmy 18 538 prezerwatyw oraz ponad 1000 broszur na temat bezpieczniejszego seksu i profilaktyki HIV/AIDS;
  • ruszyliśmy z digitalizacją zasobów największej w Polsce biblioteki i archiwum społeczności LGBT.

Zobacz więcej

TELEFON-01W tym roku chcemy skupić się m.in. na rozwoju Telefonu Zaufania dla osób LGBT i ich bliskich – pierwszego ważnego kontaktu dla osób potrzebujących wsparcia i doświadczających przemocy ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową.

Dlaczego to istotne właśnie tu i teraz?

  • Przemocy domowej doświadcza co czwarta osoba transpłciowa, 63% nastolatków LGBT deklaruje myśli samobójcze, a wiele osób LGBT czuje się osamotnionych i odrzuconych. Telefon Zaufania jest często jedynym miejscem, za pomocą którego osoby LGBT mogą uzyskać poradę prawną, wsparcie psychologiczne, oraz otwarcie porozmawiać o swoich problemach i doświadczeniach.
  • Rodzice i bliscy osób LGBT często sami nieświadomie stają się sprawcami przemocy. Telefon Zaufania oferuje im wsparcie oraz odpowiada na ich pytania i wątpliwości.
  • W Polsce brakuje rzetelnej edukacji seksualnej. Telefon Zaufania oferuje pomoc i informację o infekcjach, drogach zakażenia i miejscach, gdzie można przeprowadzić badania.

Bezpośrednia pomoc, informacja oraz możliwość zgłaszania przypadków przemocy i dyskryminacji wobec osób LGBT oferowana przez Telefon Zaufania może pomóc w monitorowaniu przypadków homofobii i transfobii, wspierać tych i te z nas, którzy/re potrzebują wsparcia, a nawet uratować czyjeś życie.

Mamy nadzieję, że w 2017 będziesz działać razem z nami. Przekaż swój 1% na Stowarzyszenie Lambda Warszawa.

Jak przekazać 1% podatku?

Wystarczy, że klikniesz na poniższy obrazek – przekierujemy Cię na stronę Pitax, gdzie szybko, łatwo i bezpłatnie rozliczysz swoje podatki.

pitax-przekaz-1-procent-d-750x100

Jeśli używasz innego sposobu rozliczenie wystarczy,  że w składanym zeznaniu podatkowym za 2016 rok, w rubryce „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” wpiszesz nasz KRS 0000140531. Resztą zajmie się Urząd Skarbowy.

Lambda pomaga. Pomagaj z nami!

Darmowy PIT online wypełniamy we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

* Zamieszczony program do rozliczenia podatku, nie umożliwia swobodnego wyboru dowolnej organizacji pożytku publicznego i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

**Kampania 1% sponsorowana jest ze środków zebranych w poprzednim roku.