Członkostwo

Jeżeli popierasz nasze działania i podoba Ci się to, w jaki sposób funkcjonuje Lambda Warszawa – przyłącz się do grona członkiń_ów naszej organizacji.

Dlaczego warto zostać członkinią_kiem?

 • stając się członknią_em Stowarzyszenia nabywasz prawo do wyboru władz i decydowania o kierunku i strategii działania organizacji – możesz mieć wpływ na to, co będziemy robić i w jaki sposób,
 • przystępując do organizacji wyrażasz symbolicznie swoje poparcie dla postulatów ruchu LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i trans) – im jest nas więcej, tym stanowimy większą siłę nacisku,
 • Twoje składki członkowskie wspierają działalność naszej organizacji, dzięki nim możemy realizować wiele działań, które nie mogą liczyć na wsparcie z grantów, a są ważne dla społeczności LGBT.

Co zyskujesz jako członkini_nek Stowarzyszenia?

 • masz prawo do wybierania władz organizacji,
 • możesz kandydować do władz organizacji – pracować w Zarządzie lub Komisji Rewizyjnej,
 • możesz współdecydować o strategii i programie naszego działania,
 • jesteś na bieżąco z działaniami Lambdy Warszawa – raz w miesiącu otrzymujesz informacje o naszych działaniach,
 • masz możliwość włączania się w realizowane projekty i nowe inicjatywy,
 • masz pierwszeństwo w przypadku otwartych naborów do uczestnictwa w międzynarodowych konferencjach, spotkaniach, wymianach, (współ)organizowanych przez nasze Stowarzyszenie,
 • możesz reprezentować Lambdę Warszawa w organizacjach międzynarodowych i krajowych, z którymi współpracujemy lub których Lambda jest członkinią – uczestniczyć w seminariach, spotkaniach, warsztatach, konferencjach, wyjazdach.

Przystępując do Lambdy Warszawa nie musisz aktywnie włączać się w nasze działania – część członkiń_ków traktuje swoje członkostwo jako poparcie dla działania organizacji.

Jaka jest wysokość składki członkowskiej?
Składka członkowska wynosi 5 zł miesięcznie/60 zł rocznie (składka obowiązkowa) lub 10 zł miesięcznie/120 zł rocznie (składka podwyższona, dla osób chcących dodatkowo wesprzeć działalność Stowarzyszenia). Ty decydujesz, jaką kwotę wybierzesz. Składkę możesz wpłacać raz w miesiącu lub jednorazowo, na początku każdego roku.

W jaki sposób można wpłacić składkę członkowską?
Składkę możesz wpłacić:

 • na rachunek bankowy: Stowarzyszenie Lambda Warszawa, ul. Żurawia 24a, Volkswagen Bank Polska S.A., nr rachunku 47 2130 0004 2001 0259 873 80001, z dopiskiem: „składka członkowska za … rok”,
 • gotówką, w biurze organizacji po wcześniejszym umówieniu się za pomocą poczty elektronicznej warszawa@lambdawarszawa.org.

Jak zostać członkinią_kiem?
Krok 1. Zapoznaj się z naszą wizją, misją i wartościami, które wyznajemy.
Krok 2. Pobierz, wypełnij, podpisz deklarację członkowską i wyślij ją (koniecznie pocztą tradycyjną!) na adres Stowarzyszenia.
Krok 3. Oczekuj na listowne lub e-mailowe poinformowanie o przyjęciu Cię w poczet członkiń_ów.
Krok 4. Po otrzymaniu informacji o przyjęciu Cię w poczet członkiń_ów zapłać składkę członkowską za sześć miesięcy z góry. Od tej pory stajesz się pełnoprawną członkinią_em Stowarzyszenia.

Do pobrania