Warsztaty „Mindfulness” dla osób LGBT+ 22 lipca. Zapraszamy!

Warsztaty dla osób LGBT+ — kopia

Poznaj uważność podczas sesji Mindfulness. Najbliższe warsztaty już 22 lipca. Zapisy trwają!

Czym jest Mindfulness?

Mindfulness w języku polskim najczęściej określa się mianem uważności lub „uważnej obecności”. Mindfulness jest szczególnym sposobem kierowania uwagi w chwili obecnej na nas samych, innych oraz świat wokół. Jest umiejętnością, którą można rozwijać za pomocą różnych technik, między innymi medytacji lub jogi. Badania pokazują, że bycie bardziej świadomym/świadomą emocji i myśli pomaga lepiej sobie z nimi radzić. Rozwijanie uważności pozwala na głębsze poznanie swoich nawykowych wzorców myślenia, odczuwania i działania.

Praktykowanie Mindfulness pomaga zmniejszyć negatywne fizyczne i psychiczne efekty stresu, a także rozwija efektywniejsze sposoby na stresujące doświadczenia. Utrzymywanie pełniejszej uwagi / koncentracji wspiera bycie bardziej obecnym/obecną we wszystkich sytuacjach, poprawia relacje i komunikację z innymi. Dzięki byciu uważnym/uważną jesteś w stanie być bardziej obecny/obecna i przytomny/przytomna we wszystkich sytuacjach, które Cię spotykają oraz funkcjonować z mniejszą ilością stresu.

W skrócie, bycie uważnym to nic innego jak:
  • koncentracja na chwili obecnej,
  • nierozpamiętywanie przeszłości oraz nieanalizowanie, co może przynieść ze sobą przyszłość.
  • koncentrowanie swojej uwagi na tym wszystkim, co dzieje się dookoła nas
  • nieosądzanie wszystkiego co się pojawia w kategorii złe i dobre.

Czego mogę się spodziewać po warsztacie?

Poznania czym jest uważność (Mindfulness), oraz jak praktyka uważności może być pomocna w redukcji stresu, zmniejszenia napięcia, oraz większej świadomości myśli i emocji.

Dla kogo są te warsztaty?

Na warsztaty zapraszamy osoby LGBT+. W szczególności zapraszamy osoby, które identyfikują się jako dorosłe dzieci alkoholików lub dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych (DDA/DDD).

Warsztat Mindfulness może nie być odpowiedni dla wszystkich. Jeśli jesteś w trakcie leczenia psychiatrycznego, przeżywasz nawrót depresji, pracujesz z przeżytą traumą,  jesteś w trakcie kryzysu psychologicznego lub borykasz się z innymi problemami, które mogą wpływać na Twoją obecność w grupie –  skontaktuj się przed kursem z prowadzącym pod nr. tel. 696 666 093.

Czy powinnam/ powinienem zabrać coś ze sobą na spotkanie?

Nic oprócz siebie oraz swojego doświadczenia.  Nie potrzebujesz długopisu czy zeszytu (chyba że bardzo chcesz). Nie potrzebujesz maty, kocyka czy poduszki. Mamy wszystko. Jeśli chcesz ubierz coś w czym będzie wygodnie Ci siedzieć, aczkolwiek, żaden specjalny ubiór nie jest wymagany. Jedyna ważna rzecz to to, że praktykujemy i ćwiczymy bez obuwia, więc jeśli chcesz wziąć dodatkową parę skarpet, to możesz to zrobić :)

Gdzie i kiedy odbędzie się warsztat?

Warsztat odbędzie się w lokalu przy ul. Elektoralnej 13/120, Warszawa 00-137. Pierwsze drzwi po prawej po wejściu przez bramę główną z ulicy. Potem skieruj się na pierwsze piętro. Wybierz drzwi po prawej i będziesz na korytarzu, gdzie na pewno nas znajdziesz.
Budynek nie jest dostępny dla osób z niektórymi niepełnosprawnościami. Jeśli potrzebujesz więcej informacji nt. dostępności, skontaktuj się przed kursem z prowadzącym pod nr. tel. 696 666 093.
Termin: 22 lipca, 9.30-18.30.

Jak mogę się zapisać?

 By zapisać się na warsztaty, wypełnij krótki formularz online. Formularz dostępny jest tutaj.Kiedy wypełnisz formularz, skontaktujemy się z Tobą, by potwierdzić zgłoszenie.

Co mówią osoby, które już były na naszych warsztatach?

Nauczyłam się lepiej rozumieć siebie.

 

Dzięki warsztatowi potrafię mówić o potrzebach i wyrażać je.

 

To, czego się dziś nauczyłam, przyda mi się w pracy, w relacjach, w kontakcie samej ze sobą, w rozpoznawaniu swoich potrzeb i emocji, w lepszym funkcjonowaniu i kontaktach na codzień.

O prowadzącym:

Jakub Babij – Trener, psychoterapeuta, certyfikowany nauczyciel Mindfulness z ramienia Mindful Academy. Specjalizuje się w realizacji warsztatów z obszaru Mindfulness, redukcji stresu, inteligencji emocjonalnej oraz wypalenia zawodowego.

Brał udział w warsztatach prowadzonych przez Paula Fultona; Marię van Balen. Swoją pracę superwizuje pod okiem nauczyciela Mindfulness Philipa Woodwarda, certyfikowanego nauczyciela ze szkoły Breathworks, praktykującego Mindfulness od 1985 r.

Ciągle doskonali swoje kompetencje na szkoleniach w kraju i za granicą. Ukończył pełne psychoterapeutyczne szkolenie w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie (dziś Instytut Gestalt). Uczestniczył w wielu szkoleniach z alternatywnych sposobów pracy ze stresem i traumą takich jak EMDR, czy TRE.

Doświadczenie kliniczne zdobywał w ramach Kliniki Psychiatrii i Stresu Bojowego Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, oraz Wojewódzkiego Szpitalu Psychiatrycznego w Złotoryi.

Poza pracą zawodową, prowadzi fundację zajmującą się obszarem redukcji stresu i prewencji wypalenia zawodowego.

 

Informacja o finansowaniu

Warsztaty realizowane są w ramach projektu: „Profesjonalne wsparcie dla osób homoseksualnych i biseksualnych- DDA/DDD w Warszawie” współfinansowanego przez m.st. Warszawa.

logo_biale_wspolfinansowanie