Szkolenia nt. przemocy wobec osób LGBT już wkrótce w Krakowie i Poznaniu!

Ruszyła rekrutacja na dwa pierwsze szkolenia nt. na temat przestępstw z nienawiści wobec osób LGBT organizowane przez Lambdę Warszawa. 12-13 września w Krakowie szkolić będą się instytucje pomocowe, organizacje społeczne oraz prawnicy z woj. małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, śląskiego i opolskiego. 26-27 września w Poznaniu odbędzie się szkolenie dla woj. wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Szkolenie odbywają się dzięki wsparciu Komisji Europejskiej i darowiznom od osób prywatnych.

Stowarzyszenie Lambda Warszawa jest najbardziej doświadczoną organizacją zajmującą się wsparciem psychologicznym i prawnym osób LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych) w Polsce. Co roku świadczymy ponad 1000 godzin konsultacji psychologicznych, a około 700 osób korzysta z Telefonu Zaufania dla osób LGBT i ich bliskich.

Do Stowarzyszenia regularnie zgłaszają się osoby LGBT, które doświadczyły przemocy. Większość z nich o sprawie mówi tylko nam – jesteśmy dla nich jedynym bezpiecznym miejscem, w którym swobodnie mogą opowiedzieć o tym, co je spotkało.

W skali kraju, przemoc wobec osób LGBT jest powszechna. Z najnowszego raportu „Sytuacja społeczna osób LGBTA 2015-2016” wynika, że siedem na 10 osób ankietowanych doświadczyło przemocy w ciągu dwóch lat poprzedzających badanie. Przemoc występuje w każdym województwie, również w małych miejscowościach. Jedynie 4% pokrzywdzonych zgłasza jednak sprawę na policję, bojąc się negatywnych reakcji lub myśląc, że zgłoszenie nic nie da. Większość cierpi w milczeniu.

Jesteśmy przekonani, że możemy to zmienić. Instytucje i organizacje zajmujące się walką z przemocą i pracujące z pokrzywdzonymi przestępstwami mogą grać ważną rolę w rozwiązywaniu problemu przemocy wobec osób LGBT. By tak jednak było, pokrzywdzeni muszą wiedzieć, że dane miejsce jest dla nich bezpieczne, a pracujące w nim osoby rozumieją specyfikę przemocy i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną czy tożsamość płciową. Bez tego, trudno o skuteczną pomoc i zaufanie klientów i klientek.

Mając na uwadze powyższe, Lambda Warszawa organizuje cykl szkoleń  nt. przemocy wobec osób LGBT. Do uczestnictwa w szkoleniach zapraszamy osoby zajmujące się udzielaniem wsparcia osobom pokrzywdzonym przestępstwami i doświadczającym przemocy domowej – w szczególności personel ośrodków pomocy społecznej, ośrodków interwencji kryzysowej, organizacji wspierających pokrzywdzonych przestępstwami i walczących z dyskryminacją, a także prawników i prawniczki.

POZNAJ HISTORIĘ DAWIDA I DOWIEDZ SIĘ, DLACZEGO TE SZKOLENIA SĄ TAK WAŻNE!

Szkolenia realizowane są we współpracy z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich i zostało objęte patronatem Niebieskiej Linii Instytutu Psychologii Zdrowia, Krajowej Izby Radców Prawnych, Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej i fundacji Otwarta Przestrzeń. Patronat medialny objął portal Queer.pl.

Pierwsze szkolenia odbędą się:

12-13 września w KRAKOWIE (dla woj. małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, śląskiego i opolskiego)

ZGŁOŚ SIĘ TUTAJ!

Ramowy program TUTAJ.

 

26-27 września w POZNANIU (dla woj. wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego i dolnośląskiego)

ZGŁOŚ SIĘ TUTAJ!

Ramowy program TUTAJ.

 

Udział w szkoleniach jest bezpłatny dzięki wsparciu finansowemu Komisji Europejskiej oraz darowiznom od osób prywatnych.

WESPRZYJ ORGANIZACJĘ SZKOLEŃ