QueerStoria – czekamy na teksty do naszego nowego czasopisma!

QS22

Pod koniec roku ukaże się pierwszy numer wydawanego przez Archiwum Lambdy Warszawa półrocznika społeczno-historycznego „QueerStoria” – ogłaszamy nabór tekstów!

Czekamy na artykuły popularnonaukowe z szeroko pojętego obszaru historii i nauk społecznych. Pierwszy numer będzie nawiązywać do obchodzonego w tym roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na teksty czekamy do 20 września 2018! Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z wytycznymi redakcyjnymi. Wszelkie pytania można kierować na adres: queerstoria@lambdawarszawa.org.

Pomysł wydawania własnego pisma społeczno-historycznego zrodził się wśród osób związanych z Grupą Historyczną i Archiwum Lambdy Warszawa – archiwum, które posiada największe zbiory dotyczące polskiej społeczności LGBT+.

Pierwszy numer, z tematem przewodnim „Tęczowa Niepodległa” (tak, tak – wpisujemy się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości), chcemy poświęcić naszej społeczności i jej losach w XX wieku. Zamieszczone teksty mogą dotyczyć zarówno lat tuż przed (czy tuż po) rokiem 1918; mogą dotyczyć międzywojnia (czy ktoś kiedyś pisał o osobach nieheteronormatywnych na Polesiu w latach 30-tych?); okresu okupacji. Mogą to być teksty o „Hiacyncie” czy też o początkach zorganizowanego działania społeczności ruchu LGBT+ w Polsce.

Gorąco zachęcamy do nadsyłania tekstów!

Redaktorem naczelnym „QueerStorii” został Krzysztof Kliszczyński, socjolog, współzałożyciel Lambdy Warszawa. Opiekunami merytorycznymi „QueerStorii” są prof. UW dr hab. Jacek Kochanowski oraz dr Joanna Ostrowska.

Zapraszamy na stronę QueerStoria na Facebooku