Premiera spotu kampanii „Jeśli to słyszysz, jeśli to mówisz” 23.11

Nowa odsłona akcji przeciwko przemocy domowej wobec osób LGBT

Już w czwartek 23 listopada kolejna odsłona kampanii Lambdy Warszawa „Jeśli to słyszysz, jeśli to mówisz” – pierwszej w Polsce akcji społecznej ukazującej problem przemocy domowej wobec osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych. Tym razem kampania przybierze postać spotu w niecodzienny sposób zwracającego uwagę na homofobię w domu. Pokaz premierowy będzie miał miejsce podczas debaty o przemocy domowej wobec osób LGBT w lokalu państwomiasto o godz. 19.00. Tego samego wieczoru spot pojawi się również w Internecie.

Nowy spot kampanii „Jeśli to słyszysz, jeśli to widzisz”, któremu głosu użyczyła aktorka Maja Ostaszewska, ma zaskakującą, nowatorską formułę. Nagranie nawiązuje do jednej z ulubionych polskich tradycji, rodzinnego obiadu. – W materiale pokazujemy, że nawet w na pozór idealnej rodzinie znajdować się może homofobia – mówi Ewa Niedziałek z Lambdy Warszawa, koordynatorka
kampanii.

Lambda_118,5x175_poster_1_prev

Nagranie, którego głównym celem jest zachęcenie świadków do reagowania na przejawy homofobii, zaprezentowane zostanie podczas debaty w lokalu państwomiasto. W dyskusji udział wezmą m.in. rodzice osób LGBT z grupy Akceptacja, młode osoby LGBT, przedstawiciele agencji K2 Internet (współtwórcy spotu), a także eksperci i ekspertki Lambdy Warszawa. Spotkanie będzie miało otwartą, nieformalną formułę. Będzie można porozmawiać o tym, jakie są rodzaje przemocy domowej, kiedy i jak należy na nie reagować oraz gdzie szukać pomocy.
Kampania „Jeśli to słyszysz, jeśli to mówisz” rozpoczęła się w pierwszej połowie roku. W maju na 40 plakatach rozmieszczonych na warszawskich przystankach pojawiły

się hasła takie jak „Jak to powiesz babci, że jesteś takim odmieńcem, to ją tym zabijesz” oraz „Kieszonkowe dawałam jak byłaś normalna, na randki z dziewczynami nie będę dawać moich pieniędzy”. Plakaty nawiązywały do słów, które wiele osób LGBT słyszy w domu każdego dnia.

Transmisja na żywo na stronie wydarzenia.

Spot pojawi się na stronie fb i Instagramie Lambdy Warszawa o 20:00 pod znacznikiem #jeslitoslyszysz.

Strona informacyjno-edukacyjna kampanii www.jeslitoslyszysz.pl

Kampania współfinansowana jest przez Urząd Miasta Warszawa i objęta patronatem honorowym przez Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzecznika Praw Dziecka.
Kontakt prasowy: Ewa Niedziałek – koordynatorka kampanii „Jeśli to słyszysz”,
eniedzialek@lambdawarszawa.com, tel. 508 861 448

 

 

logo_biale_wspolfinansowanie-150x150