Panseksualność w Big mouth? [SPOILER]

Kadr z serialu Big Mouth (źródło: Netflix).

Kilka dni temu Netflix opublikował 10 odcinków drugiego sezonu serialu Big mouth, animacji opowiadającej o perypetiach grupy nastolatków związanych z dojrzewaniem. W pierwszym sezonie pojawił się wątek homoseksualności. Był on jednak dość poboczny. W drugim sezonie twórcy serialu rozszerzyli wątek odkrywania nieheteronormatywnej orientacji seksualnej na jedną z głównych postaci.

UWAGA: Spoiler!

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

W pierwszym sezonie jeden z bohaterów – Matthew – był otwarcie homoseksualny. Matthew to jednak postać drugoplanowa w serialu. W gruncie rzeczy, niewiele o nim wiemy.

W 9. odcinku 2. sezonu bohaterowie i bohaterki serialu grają w butelkę. Jay – znany dotychczas głównie z biegania za dziewczynami i seksu z poduszkami – całuje się z Matthew. I to nie raz!

Kadr z serialu Big Mouth (źródło: Netflix).

Na jednopłciowym pocałunku jednak nie koniec.

W ostatnim odcinku dowiadujemy się, że Jay czuje pociąg zarówno do poduszek żeńskich, jak i męskich. Żeńska poduszka, Suzette, każe mu w związku z tym zdecydować, którą płeć woli. (Osoby bi+ znają pewnie tego typu komentarze z autopsji).

Kadr z serialu Big Mouth (źródło: Netflix).

Jednak pod koniec ostatniego odcinka sezonu Jay uprawia seks w trójkącie z obiema poduszkami (męską i żeńską). Pokazuje tym samym, że zainteresowany jest więcej niż jedną płcią. Jednocześnie, internauci zastanawiają się, czy szerokie zainteresowania Jaya mogą być metaforą panseksualności. Zasugerował to też sam Netflix, pisząc na Twitterze: “Nie ważne, czy kochasz męskie poduszki, żeńskie poduszki czy po prostu ludzi – miłość to miłość”.

Grupa Bi+ w Lambdzie Warszawa

Jeśli chcecie spotkać inne osoby bi+, porozmawiać lub wspólnie działać na rzecz zwiększenia widoczności osób bi+ w Polsce, zapraszamy na spotkania naszej Grupy Bi+. Spotkania odbywają się raz na miesiąc, w każdy ostatni piątek miesiąca o 18.00 w siedzibie Lambdy Warszawa. Najbliższe spotkanie już 26 października.

Zapraszamy!