Nowość w Lambdzie Warszawa! Grupa psychoedukacyjna [NABÓR]

Lambda Warszawa rozwija system wsparcia dla społeczności LGBT+. W marcu rusza specjalna grupa psychoedukacyjna dla osób, które piją ryzykownie lub nadużywają substancji psychoaktywnych. – To pierwsza taka grupa w Warszawie, a pewnie też w Polsce. Jest bardzo potrzebna, bo osób, które nadużywają alkoholu i narkotyków, jest bardzo wiele– mówi Agata Tomaszewska, psycholożka, która będzie prowadzić grupę. Działanie grupy współfinansowane jest przez m.st. Warszawa.

 

Kolejny weekend przebalowałam, a tyle miałam zrobić…

Chyba tym razem przegiąłem z tym ćpaniem…

Nie rozumiem, dlaczego zawsze się upijam…

 

Miałeś / miałaś kiedyś podobne myśli? Być może grupa jest dla Ciebie!

Spotkania grupy będą się odbywać w poniedziałki, w godz. 18.30–20.30. Grupa będzie miała charakter zamknięty. – Oznacza to, że po zamknięciu naboru przez ok. 4–5 miesięcy grupa będzie się spotykać w stałym składzie, nowe osoby nie będą przyjmowane aż do kolejnej edycji – mówi Tomaszewska.

Główne elementy programu:

  • nauczysz się autodiagnozy zachowań szkodliwych i ryzykownych, związanych z używaniem alkoholu i innych środków psychoaktywnych;
  • dowiesz się, jak przygotować strategie radzenia sobie z potencjalnie niebezpiecznymi, skłaniającymi do picia lub brania sytuacjami;
  • poprawisz umiejętności interpersonalne, chroniące przed zachowaniami ryzykownymi;
  • nauczysz się kontrolować swoje emocje i zachowania;
  • rozwiniesz umiejętności osobiste, niezbędne do satysfakcjonującego życia;
  • nauczysz się metod planowania rozwoju osobistego i troski o siebie;
  • zredukujesz straty, wywołane nadużywaniem alkoholu i innych środków psychoaktywnych.

Rekrutacja trwa

Właśnie ruszyła rekrutacja na grupę. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt do 8 marca 2019 roku pod adresem e-mail atomaszewska@lambdawarszawa.org. Przed rozpoczęciem spotkań zapraszamy na indywidualną rozmowę wstępną z prowadzącą grupę. Grupę będzie prowadzić Agata Tomaszewska – psycholożka, specjalistka psychoterapii uzależenień i współuzależnienia.

Udział w grupie jest bezpłatny dzięki współfinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.