Nieważne, co powiedzą, jesteś ponad! Nowy teledysk Divines

Kadr z klipu „Ponad”. (C) Divines.

„Czasem odwaga gdzieś się chowa, mimo to wiem, że jestem ponad” – to fragment tekstu z najnowszego klipu duetu Divines. Lulu i Piotr stworzyli utwór o solidarności i nabieraniu siły w świecie, w którym trudno być osobą LGBTQIA. Klip zachęca do korzystania ze wsparcia Telefonu Zaufania Lambdy Warszawa.

Bohaterowie teledysku do piosenki „Ponad” – nastoletni Kacper i Kaśka –  doświadczają w szkole zaczepek i fizycznej przemocy w związku z tym, kim są. On lubi się malować, ona nosi „męskie” ubrania. Do ich rąk trafia kaseta magnetofonowa z charakterystycznym symbolem oka. Dzięki niej Kacper i Kaśka odkrywają w sobie moc, by walczyć z otaczającą ich homofobią. Wokół nich powstaje solidarnościowy ruch, który pokazuje, że w szkole nie ma miejsca na nienawiść i przemoc.

Na końcu teledysku Divines podają garść danych zaczerpniętych z Sytuacji społecznej osób LGBTA w Polsce 2015-2016. Z badań przeprowadzonych na zlecenie KPH, Lambdy Warszawa i Trans-Fuzji wynika, że przemocy motywowanej homofobią czy transfobią doświadczyła większość osób biorących udział w badaniu.

Teledysk odsyła do Telefonu Zaufania dla osób LGBT+ i ich bliskich prowadzonego przez Lambdę Warszawa.