Lambda dla kobiet – rozpoczynamy nowy projekt!

Rozpoczynamy nowy projekt pomocowy dla kobiet!

Zapraszamy kobiety nieheteronormatywne do skorzystania z bezpłatnego poradnictwa psychologicznego – oferujemy konsultacje, terapie krótkoterminowe, coaching, poradnictwo dla par.

Aby umówić się na wizytę u psycholożki należy zadzwonić na numer Telefonu Zaufania 22 628 52 22 lub napisać na adres poradnictwo@lambdawarszawa.org

lambda dla kobiet3

A już wkrótce zaprosimy Was do uczestnictwa w grupie wsparcia dla kobiet Gennema oraz w warsztatach rozwojowych dla par kobieco-kobiecych!

O Projekcie

Projekt „Edukacja zdrowotna i promocja zdrowia psychicznego kobiet nieheteroseksualnych” powstał w odpowiedzi na diagnozę sytuacji kobiet nieheteroseksualnych, wskazującą na niewystarczający poziom wsparcia psychologicznego i edukacji prozdrowotnej. Jednocześnie grupa ta zagrożona jest trudnymi sytuacjami na różnych płaszczyznach funkcjonowania, zaś konieczność radzenia sobie ze stresem mniejszościowym i wielokrotną dyskryminacją skutkuje problemami ze zdrowiem psychicznym.

Działania adresowane są do wielotysięcznej społeczności kobiet nieheteroseksualnych – mieszkanek Warszawy – skarżących się na stres, depresję i samotność, a także na problemy w bliskich relacjach.

Realizowane działania wsparciowo-edukacyjne to poradnictwo psychologiczne, warsztaty dla par oraz grupa wsparcia.

Celem projektu jest zwiększenie dostępności pomocy psychologicznej oraz edukacji dotyczącej radzenia sobie w sytuacjach trudnych i kształtowania zachowań korzystnych dla zdrowia psychicznego u kobiet nieheteroseksualnych mieszkających w Warszawie. Celem szczegółowym jest poprawa dobrostanu psychicznego oraz poziomu wiedzy i umiejętności dotyczących profilaktyki zdrowia psychicznego u kobiet nieheteroseksualnych mieszkających w Warszawie, a co za tym idzie podniesienie poziomu umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawa.

logo_biale_wspolfinansowanie-150x150