Dyskusyjny Klub Książki: Renata Lis, Lesbos, 31.10

lesbos

Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Lambdy Warszawa 31 października 2017 roku o godz. 18.00. Na spotkaniu w przyjemnej, kameralnej atmosferze porozmawiamy o najnowszej książce Renaty Lis „Lesbos”.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Lambdy Warszawa, przy ul. Żurawiej 24a lok.4

O KSIĄŻCE

Z opisu wydawcy:

Lesbos jest wyspą wolności. Autorka buduje ze słów przestrzeń, w której o miłości kobiet można mówić w sposób w pełni niepodległy. Jej książka to arka na czas potopu i jednocześnie projekt na lepszą przyszłość; ręka wyciągnięta do potrzebujących i list w butelce. Posługując się swoją biograficzną metodą – jak wcześniej w przypadku Flauberta i Bunina – Lis łączy życie i sztukę w sposób właściwy tylko jej. Na Lesbos spotykają się: Sofia Parnok, rosyjska poetka Srebrnego Wieku zwana rosyjską Safo; Anna Kowalska, wieloletnia partnerka Marii Dąbrowskiej i autorka powieści Safona, oraz Jeanette Winterson – brytyjska pisarka, która w pewnym momencie swego twórczego życia Safoną świadomie się stała. Książka ma też inne bohaterki – m.in. Virginię Woolf, Hildę Doolittle, Adrienne Rich oraz realnie istniejącą wyspę Lesbos, którą odwiedziła autorka – ale w centrum nieodmiennie pozostaje Safo, której pieśni niosą w swoim wiecznym nurcie także opowieść Renaty Lis.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-sic.com.pl

Dyskusję poprowadzi Anna Dziedzic. Jak mówi o sobie: Z wykształcenia jestem filozofką, więc i miłośniczką dyskusji, a także miłośniczką książek wszelakich, w tym czasami literatury pięknej…

Zapraszamy!