Kolejne warsztaty dla osób LGBT+ już 24 i 25 listopada: Samoocena i asertywność. Ostatnie wolne miejsca!

19 października 2018

24 i 25 listopada w Lambdzie Warszawa odbędą się kolejne warsztaty rozwojowe dla osób LGBT+. Tematyka porannych zajęć dotyczyć będzie samoakceptacji, popołudniami zaś skupimy się na rozwoju asertywności. Warsztaty poprowadzi doświadczony coach i terapeuta, Mirosław Sikora.

SAMOOCENA

Zapraszamy do zapisów na warsztat z samooceny, podczas którego będzie można dowiedzieć się w jaki sposób dostrzegać i wykorzystywać swoje mocne strony. Porozmawiamy o tym, dlaczego tak ważne jest życie w zgodzie z samym/samą sobą i w jaki sposób asertywnie wyrażać siebie i swoje wartości.

Warsztat odbędzie się 24 i 25 listopada 2018 roku w godz. 9-13 w Siedzibie Lambdy Warszawa, ul. Żurawia 24a lok.4 (wysokie 1 piętro, winda i schody).

Warsztat jest bezpłatny. Zapisy przez formularz online https://goo.gl/forms/ESb7DXN4yrxydU6n2

Temat warsztatu
1.Co to znaczy świadome życie – dostrzeganie swoich wartości, mocnych stron ,myśli, odczuć, pragnień
2. Jak to jest z samoakceptacją – akceptacją swoich zalet, wad, sukcesów i porażek; jak to jest z naszą samoakceptacją jako osób LGBT+
3. Czym jest asertywność – wyrażanie samego siebie w poszanowaniu wartości i granic swoich i otoczenia
4. Po co nam integralność osobista – życie w zgodzie ze sobą: jako jednostki indywidualna i społeczne.

ASERTYWNOŚĆ

Słowo „asertywność” w ostatnich latach stało się bardzo modne. „Bądź asertywna!”, „Musisz być asertywny!”, „W pracy musisz postępować asertywnie!”, „Załatwię to asertywnie, nie przyjmę tej propozycji” – wszystko jest asertywne, więc czasem trudno połapać się w tym, co to tak naprawdę znaczy.

Jeżeli chcesz zdefiniować asertywność i dowiedzieć się, jak korzystać z niej w życiu codziennym, weź udział w bezpłatnych warsztatach „Komu i kiedy pokazać który palec”! Podczas dwóch spotkań spróbujemy odpowiedzieć na pytania:
• Jak efektywnie postawić i przyjąć zarzut?
• Co jest naprawdę moje, a co tylko wydaje mi się moje?
• Jaka jest procedura działania z osobami, które mają od nas wyższą i/lub niższą rangę?
• Co oznacza „siła mniejszości”?
• Tolerancja czy nietolerancja?

Termin: 24-25 listopada, 14:00-18:00
Miejsce: Lambda Warszawa ul. Żurawia 24a lok. 4
Zapisy: https://goo.gl/forms/A0mUDaEm5vJyDuEF2

Zapraszamy!

Prowadzący (Mirosław Sikora) o sobie:

„Pracuję z osobami doświadczającymi trudności osobistych, relacyjnych i zawodowych. W pracy skupiam się na poszerzaniu świadomości, pomocy klientom/kom w dostrzeganiu i odkrywaniu ich wzorców życiowych i potrzeb oraz w przezwyciężaniu osobistych barier i blokad.
Zajmuje mnie praca z osobami doświadczającymi problemów wynikających z przynależenia do mniejszości, w tym szczególnie z osobami ze społeczności LGBT oraz osobami doznającymi trudności wynikającymi z silnych symptomów (problemy onkologiczne, pozawałowe, etc.). W pracy warsztatowej interesuje mnie wchodzenie w doświadczenie zmiany indywidualnej i dynamiki relacji za pomocą wykorzystania technik improwizacyjnych i narzędzi psychologii procesu”.

Warsztat realizowany jest w ramach projektu „Razem przeciwko dyskryminacji. Poradnictwo dla grup szczególnie zagrożonych dyskryminacją” współfinansowanego przez Miasto Stołeczne Warszawa.