Poradnictwo indywidualne

Oferujemy profesjonalne i kompleksowe poradnictwo w sprawach związanych z orientacją i tożsamością seksualną.

Poradnictwo przeznaczone jest dla osób homoseksualnych, biseksualnych i trans oraz ich bliskich. Porad udzielają profesjonalistki_ści, posiadający doświadczenie w pracy na rzecz osób LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i trans). Oferowane porady są bezpłatne i anonimowe. Jeżeli nie zaznaczono inaczej, nie jest konieczne wcześniejsze zapisywanie się.
Szczegółowe informacje o pełnej ofercie poradnictwa można znaleźć poniżej oraz w kalendarzu na stronie głównej.

Poradnictwo, konsultacje psychologiczne oraz psychoterapia

Poradnictwo i konsultacje psychologiczne oraz psychoterapia

Prowadzimy konsultacje, poradnictwo oraz terapię psychologiczną (psychoterapię) krótko- i długoterminową w sprawach dotyczących problemów powiązanych z orientacją i tożsamością seksualną: trudności w związku, samotności, problemów z samoakceptacją, trudności w nawiązywaniu relacji, obniżonego nastroju, życia z hiv i dyskryminacji. Możliwe jest skorzystanie podczas poradnictwa z zaufanej tłumaczki migowej.

Psychoterapia prowadzona jest w podejściach psychodynamicznym, poznawczo-behawioralnym oraz humanistyczno-egzystecjalnym. Rozpoczęcie psychoterapii uzależnione jest od wspólnych ustaleń z klientką_em podczas poprzedzających ją konsultacji. Przed zapisaniem się na wizytę zapraszamy do zapoznania się z informacjami o zespole psycholożek_gów i wykorzystywanych przez nas metodach pracy.

Porady są udzielane wyłącznie osobom wcześniej zapisanym. Zapisy są przyjmowane wyłącznie za pośrednictwem konsultacji kryzysowych, ‘Telefonu zaufania’ lub e-mailem. Poradnictwo psychologiczne jest finansowane przez m. st. Warszawę i jest bezpłatne.

Godziny pracy: poniedziałki w godz. 8.00 – 11.00, 17:30 – 20.00, wtorki w godz. 15.00 – 17.00, 17:00 – 20:50, środy w godz. 16.00 – 19.50, 17:00 – 19:00, czwartki w godz. 15:00 – 17.00, 16:15 – 20:00, piątki w godz. 18.00 – 19.50, sobota w godz. 15:00 – 18:00.

Kontakt: tel. 22 628 52 22, skype: poniedziałek – piątek w godz. 18:00 – 21:00, e-mail: poradnictwo@lambdawarszawa.org

 

Poradnictwo gadu – gadu

Poradnictwo gadu-gadu

Anonimowe porady za pośrednictwem komunikatora Gadu-Gadu w sprawach dotyczących problemów powiązanych z orientacją i tożsamością seksualną: trudności w związku, samotności, problemów z samoakceptacją, trudności w nawiązywaniu relacji, obniżonego nastroju, bezpieczniejszego seksu i dyskryminacji, a także udzielenie informacji na temat placówek pomocowych na terenie Warszawy.

gg 1286102

Godziny pracy: poniedziałki, środy i czwartki, godz: 20:00 – 22:00

Wsparcie dla dorosłych dzieci alkoholików i dorosłych dzieci z rodzin dysfunkcyjnych

Wsparcie dla dorosłych dzieci alkoholików i dorosłych dzieci z rodzin dysfunkcyjnych

Jeżeli w Twojej rodzinie był problem z alkoholem (DDD – dorosłe dzieci alkoholików/DDA – dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych) lub/i jeżeli jesteś w trakcie lub po terapii uzależnień i odczuwasz: lęk, niskie poczucie własnej wartości, problemy w nawiązywaniu relacji, niezadowolenie z życia, wycofanie, długotrwałe poczucie przygnębienia, trudności w podejmowaniu decyzji, stres, to zgłoś się do nas, pomożemy Ci!

Dla kogo:
Oferujemy pomoc dorosłym mieszkańcom i mieszkankom m. st. Warszawy. Naszym priorytetem jest wsparcie osób homoseksualnych (lesbijki, geje) i osób biseksualnych, pochodzących z rodzin, w których nadużywano alkoholu lub/i z tzw. dysfunkcyjnych. Zależy nam, by dotrzeć do uczestników terapii uzależnień lub takich, którzy już ją ukończyli.

Co oferujemy:
W ramach projektu oferujemy bezpłatne zajęcia warsztatowe z pracy nad przeżywanymi trudnościami oraz pomoc psychologiczną skierowaną do osób LGB – indywidualną lub w formie grupy wsparcia (poniedziałki – 18:30 – 20:30).

Zapisy i kontakt:
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny przez nasz Telefon Zaufania: 22 628 52 22 (poniedziałki – piątki, 18:00-21:00), mailowo: awiciak@lambdawarszawa.org lub osobiście. Biuro Stowarzyszenia mieści się w Warszawie na ul. Żurawiej 24 A lok. 4 (wejście do klatki schodowej po prawej z bramy).

Grantodawca:

Projekt „Profesjonalne wsparcie dla osób homoseksualnych i biseksualnych- DDA/DDD w Warszawie” jest współfinansowany przez m. st. Warszawa w ramach zadania „Wsparcie osób dorosłych używających/nadużywających alkoholu w podejmowaniu zachowań prozdrowotnych” z zakresu ochrony i promocji zdrowia dotyczących przeciwdziałania alkoholizmowi i przemocy w rodzinie w latach 2015 – 2018.

logo_biale_wspolfinansowanie