Poradnictwo indywidualne

Oferujemy profesjonalne i kompleksowe poradnictwo w sprawach związanych z orientacją i tożsamością seksualną.

Poradnictwo przeznaczone jest dla osób homoseksualnych, biseksualnych i trans oraz ich bliskich. Porad udzielają profesjonalistki_ści, posiadający doświadczenie w pracy na rzecz osób LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i trans). Oferowane porady są bezpłatne i anonimowe. Jeżeli nie zaznaczono inaczej, nie jest konieczne wcześniejsze zapisywanie się.
Szczegółowe informacje o pełnej ofercie poradnictwa można znaleźć poniżej oraz w kalendarzu na stronie głównej.

Poradnictwo, konsultacje psychologiczne oraz psychoterapia

Poradnictwo i konsultacje psychologiczne oraz psychoterapia

Prowadzimy konsultacje, poradnictwo oraz terapię psychologiczną (psychoterapię) krótko- i długoterminową w sprawach dotyczących problemów powiązanych z orientacją i tożsamością seksualną: trudności w związku, samotności, problemów z samoakceptacją, trudności w nawiązywaniu relacji, obniżonego nastroju, życia z hiv i dyskryminacji. Możliwe jest skorzystanie podczas poradnictwa z zaufanej tłumaczki migowej.

Psychoterapia prowadzona jest w podejściach psychodynamicznym, poznawczo-behawioralnym oraz humanistyczno-egzystecjalnym. Rozpoczęcie psychoterapii uzależnione jest od wspólnych ustaleń z klientką_em podczas poprzedzających ją konsultacji. Przed zapisaniem się na wizytę zapraszamy do zapoznania się z informacjami o zespole psycholożek_gów i wykorzystywanych przez nas metodach pracy.

Porady są udzielane wyłącznie osobom wcześniej zapisanym.

Zapisy są przyjmowane wyłącznie za pośrednictwem konsultacji kryzysowych oraz Telefonu Zaufania.

Poradnictwo psychologiczne jest finansowane przez m. st. Warszawę i jest bezpłatne.

Godziny pracy: poniedziałki w godz. 8.00 – 11.00, 17:30 – 20.00, wtorki w godz. 15.00 – 17.00, 17:00 – 20:50, środy w godz. 16.00 – 19.50, 17:00 – 19:00, czwartki w godz. 15:00 – 17.00, 16:15 – 20:00, piątki w godz. 18.00 – 19.50, sobota w godz. 15:00 – 18:00.

Kontakt: tel. 22 628 52 22, skype: poniedziałek – piątek w godz. 18:00 – 21:00,

e-mail: poradnictwo@lambdawarszawa.org

UWAGA – mail służy wyłącznie do pytań informacyjnych, nie prowadzimy drogą mailową poradnictwa, nie zapisujemy również tą drogą na spotkania psychologiczne / terapeutyczne.

Poradnictwo gadu – gadu

Poradnictwo gadu-gadu

Uwaga – w chwili obecnej poradnictwo przez GG jest zawieszone – o terminie jego wznowienia będziemy informować!

Anonimowe porady za pośrednictwem komunikatora Gadu-Gadu w sprawach dotyczących problemów powiązanych z orientacją i tożsamością seksualną: trudności w związku, samotności, problemów z samoakceptacją, trudności w nawiązywaniu relacji, obniżonego nastroju, bezpieczniejszego seksu i dyskryminacji, a także udzielenie informacji na temat placówek pomocowych na terenie Warszawy.

gg 1286102

 

Wsparcie dla dorosłych dzieci alkoholików i dorosłych dzieci z rodzin dysfunkcyjnych

Wsparcie dla dorosłych dzieci alkoholików i dorosłych dzieci z rodzin dysfunkcyjnych

Jeżeli w Twojej rodzinie był problem z alkoholem (DDD – dorosłe dzieci alkoholików/DDA – dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych) lub/i jeżeli jesteś w trakcie lub po terapii uzależnień i odczuwasz: lęk, niskie poczucie własnej wartości, problemy w nawiązywaniu relacji, niezadowolenie z życia, wycofanie, długotrwałe poczucie przygnębienia, trudności w podejmowaniu decyzji, stres, to zgłoś się do nas, pomożemy Ci!

Dla kogo:
Oferujemy pomoc dorosłym mieszkańcom i mieszkankom m. st. Warszawy. Naszym priorytetem jest wsparcie osób homoseksualnych (lesbijki, geje) i osób biseksualnych, pochodzących z rodzin, w których nadużywano alkoholu lub/i z tzw. dysfunkcyjnych. Zależy nam, by dotrzeć do uczestników terapii uzależnień lub takich, którzy już ją ukończyli.

Co oferujemy:
W ramach projektu oferujemy bezpłatne zajęcia warsztatowe z pracy nad przeżywanymi trudnościami oraz pomoc psychologiczną skierowaną do osób LGB – indywidualną lub w formie grupy wsparcia (poniedziałki – 18:30 – 20:30).

Zapisy i kontakt:
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny przez nasz Telefon Zaufania: 22 628 52 22 (poniedziałki – piątki, 18:00-21:00), mailowo: awiciak@lambdawarszawa.org lub osobiście. Biuro Stowarzyszenia mieści się w Warszawie na ul. Żurawiej 24 A lok. 4 (wejście do klatki schodowej po prawej z bramy).

Grantodawca:

Projekt „Profesjonalne wsparcie dla osób homoseksualnych i biseksualnych- DDA/DDD w Warszawie” jest współfinansowany przez m. st. Warszawa w ramach zadania „Wsparcie osób dorosłych używających/nadużywających alkoholu w podejmowaniu zachowań prozdrowotnych” z zakresu ochrony i promocji zdrowia dotyczących przeciwdziałania alkoholizmowi i przemocy w rodzinie w latach 2015 – 2018.

logo_biale_wspolfinansowanie