20-lecie Lambdy Warszawa. Zapraszamy!

20_LAMB_1_fbOstatnio coraz częściej gromadzimy się wokół dramatycznych i nieprzyjemnych wydarzeń. Tym razem dla odmiany proponujemy Wam jednak wspólne świętowanie niewątpliwie pozytywnego wydarzenia, jakim są 20. urodziny Lambdy Warszawa – najstarszej w Polsce organizacji LGBT, działającej nieprzerwanie od 1997 roku.

20 lat to dużo czasu i wiele też się przez ten czas zmieniło. To co niezmienne, to wsparcie wielu wspaniałych ludzi, które otrzymujemy każdego dnia i dzięki któremu możemy działać, budując bezpieczną przestrzeń dla osób LGBT. Dlatego chcielibyśmy i chciałybyśmy świętować ten jubileusz razem z Wami.

Taki jubileusz nie zdarza się codziennie, dlatego świętować będziemy nie jeden, ale aż pięć dni. W programie między innymi wystawa poświęcona historii Lambdy i ruchu LGBT oraz wykłady, z których będzie można dowiedzieć się więcej o powstawaniu ruchu LGBT w Polsce. Konferencja „Równość w budowie. Historia – Społeczność – Kultura LGBT”, która pozwoli poszerzyć tę perspektywę. Podczas wydarzenia rozdane zostaną także statuetki Międzynarodowej Nagrody Tolerancji – tegoroczną polską laureatką jest Elżbieta Szczęsna, założycielka Stowarzyszenia Akceptacja dla rodziców i bliskich osób LGBT.

A na finał, w sobotę 21 października, zapraszamy do wspólnej zabawy na imprezie urodzinowej – będą tort, muzyka i wyśmienite towarzystwo!

Szczegółowe opisy będą się pojawiać stopniowo na naszej stronie internetowej i Facebooku.

Nie może Was zabraknąć!

PROGRAM(1)-1