17. Parada Równości z Lambdą Warszawa i Fundacją Ocalenie

W tym roku Fundacja Ocalenie i Lambda Warszawa zapraszają wszystkie i wszystkich do spędzenia Parady Równości na wspólnej platformie i w jej bliskich okolicach!
Chodź na Paradę Równości wspólnie z nami!parada wydarzenie

Wszyscy są sobie równi bez względu na płeć, wyznanie, orientację seksualną, narodowość, rasę, tożsamość płciową, wiek czy pozycję socjalną. W praktyce niestety nie zawsze tak jest. Dlatego 3 czerwca przyjdź na Paradę Równości i upominaj się wspólnie z nami o sprawiedliwe traktowanie i równe prawa!

Już od 12:00 przed Paradą Równości Lambdę Warszawa oraz Fundację Ocalenie znajdziecie na stoisku w Miasteczku Równości na Placu Defilad.
O 16:00 wspólnie wyruszamy w marszu paradowym.

Wydarzenie na FB.

Chcesz organizować paradę razem z nami?
Włącz się, wypełnij formularz zgłoszeniowy!
Osoby, które pomogą nam w organizacji parady dostaną od Fundacji Ocalenie koszulki z 32. artykułem konstytucji, a od Stowarzyszenia Lambda Warszawa przypinki i naklejki z jednorożcem.

Będzie to także świetna okazja, żeby poznać osoby zaangażowane w działalność Stowarzyszenie Lambda Warszawa oraz Fundacji Ocalenie. Bądźcie w sobotę razem z nami!

Fundacja Ocalenie
Działamy od 2000 roku. Co roku z naszej pomocy korzysta ponad dwa tysiące uchodźców i uchodźczyń, migrantów i migrantek. Wspieramy integrację poprzez naukę języka polskiego, porady prawne, psychologiczne, prowadzimy warsztaty i organizujemy wydarzenia.
Udzielana przez nas pomoc jest profesjonalna i bezpłatna.


Stowarzyszenie Lambda Warszawa
Najstarsza polska organizacja działająca na rzecz społeczności LGBT. Zajmujemy się wspieraniem osób LGBT, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Prowadzimy bezpłatne poradnictwo psychologiczne i prawne oraz Telefon Zaufania dla osób LGBT i ich bliskich (22 628 52 22). Zajmujemy się także rzecznictwem oraz przestępstwami z nienawiści na tle homofobicznym, bifobicznym oraz transfobicznym.